Bisdom Haarlem-Amsterdam









Bisschoppelijk gedelegeerde voor bedevaarten benoemd

gepubliceerd: vrijdag, 23 januari 2026
Pastoor Álvaro Rodriguez Luque en Mgr. Jan Hendriks
Pastoor Álvaro Rodriguez Luque en Mgr. Jan Hendriks

Pastoor-moderator Álvaro Rodriguez Luque is door de bis­schop van Haar­lem-Am­ster­dam benoemd tot gedele­geerde voor de bede­vaarten. Dit betekent dat hij verant­woor­de­lijk zal zijn voor het or­ga­ni­se­ren van bede­vaarten vanuit ons bisdom, als op­vol­ger van pastoor drs. Eric van Teijlingen.

Hij vervult zijn taak als gedele­geerde naast zijn hui­dige taken als pastoor van de pa­ro­chies van de Water­kant en de H. Titus Brandsma­paro­chie te Medem­blik, Wer­vers­hoof e.o.

Missio­naire kerk

Bede­vaarten zijn een be­lang­rijk onder­deel van een ‘missio­naire kerk’. Zij geven vele mensen gelegen­heid om nieuwe (geloofs)erva­ringen op te doen en te groeien in hun geloof, samen met anderen een mooie tijd te beleven en in­spi­ra­tie op te doen.

Taak van de gedele­geerde

De gedele­geerde zorgt voor de coördinatie en aanstu­ring van dio­ce­sane bede­vaartsini­tia­tie­ven en ook het nemen van ini­tia­tie­ven op dit terrein. Bij het or­ga­ni­se­ren van bede­vaarten kan hij rekenen op de pro­fes­sio­nele steun van bede­vaart­orga­ni­sa­ties en de hulp van enkele vrij­wil­li­gers en mede­wer­kers van het bisdom.

Gedele­geer­den in ons bisdom

Pastoor Álvaro volgt in deze taak pastoor Eric van Teijlingen op, die onlangs door de paus als kanun­nik in het kapit­tel van Sint Pieter is benoemd. De taken van hem en van oud-vica­ris mgr. Gerard Bruggink wor­den vervuld door ver­schil­lende gedele­geer­den. Zo is pastoor Marco Cavagnaro de gedele­geerde voor Missie gewor­den, pastoor drs. Nico van der Peet is gedele­geerde voor de reli­gi­euzen, pater dr. Ward Biemans s.J. werd gedele­geerde voor de mi­gran­ten­ge­meen­schappen, diaken Eric Wiss is gedele­geerde gewor­den voor de gees­te­lijk ver­zor­gers in zorgin­stel­lingen. Plebaan Deken drs. Eric Fennis is al lan­ger gedele­geerde voor de Litur­gie en ceremoniële aan­ge­le­gen­he­den. Gedele­geer­den voor (katho­liek) onder­wijs zijn rector Jacques Quadvlieg (secundair en hoger onder­wijs) en diaken Wim Balk (Primair onder­wijs en Pabo's). Diaken Wim Timmer is bis­schop­pe­lijk referent voor het Jo­den­dom.

Over­zicht

pastoor Álvaro Rodriguez Luque gedele­geerde voor bede­vaarten
pastoor Marco Cavagnaro gedele­geerde voor missie
pastoor drs. Nico van der Peet gedele­geerde voor de reli­gi­euzen
pater dr. Ward Biemans s.j. gedele­geerde voor de mi­gran­ten­ge­meen­schappen
diaken Eric Wiss gedele­geerde voor de gees­te­lijk ver­zor­gers in zorgin­stel­lingen
ple­baan deken drs. Eric Fennis gedele­geerde voor de litur­gie en ceremoniële aan­ge­le­gen­he­den
rector Jacques Quadvlieg gedele­geerde voor (katho­liek) onder­wijs (secundair en hoger)
diaken Wim Balk gedele­geerde voor (katho­liek) onder­wijs (Primair en Pabo's)
diaken Wim Timmer bis­schop­pe­lijk referent voor het Jo­den­dom



Bisdom Haarlem - Amsterdam • Postbus 1053 • 2001 BB  Haarlem • (023) 511 26 00 • info@bisdomhaarlem-amsterdam.nlDisclaimerDeze website is gerealiseerd door iMoose