Nieuwe SamenKerk is uit
gepubliceerd: donderdag, 4 september 2025
De nieuwe SamenKerk is verkrijgbaar in uw parochiekerk. Neem een exemplaar mee en lees alles wat er gaande is in de Kerk en het bisdom. Of lees ‘m op deze website.
Inhoud
- Op zaterdagmiddag 4 oktober vieren we als bisdom gezamenlijk het Heilig Jaar in de St.-Bavokathedraal. Wees welkom want u bent uitgenodigd. Meer informatie in SamenKerk én op de speciale website www.bisdomhaarlem-amsterdam.nl/bisdomdag
- Op zondagmorgen 5 oktober vieren we ieder in zijn/haar eigen parochie het Heilig Jaar. Wees welkom want u wordt verwacht. Meer informatie in SamenKerk én op de speciale website www.bisdomhaarlem-amsterdam.nl/bisdomdag
- De lezersreis naar de H. Bavo (Gent) (28 september - 1 oktober) komt dichterbij. Wie was Sint Bavo? SamenKerk vertelt het u. Verder ook een mooi interview met Vlaamse kerkjurist Rik Torfs over zijn boek en tv-serie ‘Achter de schermen in het Vaticaan’, het bezoek van paus Franciscus aan Vlaanderen, enzovoort.
- Onze nieuwe paus Leo XIV inspireerde onze vaste columnisten Marcel Poorthuis en Leo Fijen. Beiden schreven over hem een boeiende bijdrage. Absoluut het lezen waard!
- In het Heilig Jaar worden we opgeroepen in geloof en leven ‘pelgrim van hoop’ te zijn: Maar wat betekent ‘hoop’ voor langgestraften. Gevangenisaalmoezenier Wim Timmer schrijft erover.
- De ramen van de Nieuw Augustinus in Amsterdam-Noord zijn werkelijk uit de kunst. In de Jozefkapel zijn de zeven sacramenten uitgebeeld. Heel fraai.
- En nog veel meer...
Jubileumabonnement
Neem je bij onze 50e jaargang een jubileumabonnement op SamenKerk?
Voor € 50 (voor 2025 én 2026) inclusief een mooi welkomstgeschenk.
Info: samenkerk@bisdomhaarlem-amsterdam.nl