Bisdom Haarlem-Amsterdam









Cursus op de Tiltenberg - Evangelii Gaudium

Zaterdagochtenden 11 oktober, 29 november en 13 december 2014

gepubliceerd: dinsdag, 2 september 2014

In het najaar wordt op de Tilten­berg (het centrum voor ker­ke­lijke oplei­dingen van het bisdom) een cursus van drie zater­dag­och­ten­den gegeven over de brief Evangelii Gaudium van paus Fran­cis­cus. Een ieder die zich wil laten in­spi­re­ren door de woor­den van paus Fran­cis­cus is van harte welkom.

Vreugde van het evan­ge­lie

De Tiltenberg in Vogelenzang
De Tilten­berg in Vo­ge­len­zang

Hoe blij bent u met uw geloof? Paus Fran­cis­cus spreekt in de brief Evangelii Gaudium (EG, 2013) (De vreugde van het evan­ge­lie) vol en­thou­sias­me over het evan­ge­lie en wat voor vreugde het kan geven om te geloven en dit met anderen te delen. Het zijn vaste over­tui­ging dat “een Kerk die niet missioneert, ziek wordt”. En dat de vreugde hierin een centrale rol speelt: “Evan­ge­li­se­ren doe je niet met een gezicht alsof je terug­komt van een begrafenis”.

Oor­spron­ke­lijke fris­heid

De offi­cië­le aandui­ding van de brief is een pau­se­lijke exhor­ta­tie, wat zoveel wil zeggen als een pau­se­lijke aanspo­ring. De paus nodigt de lezers uit om de oor­spron­ke­lijke fris­heid van het Evan­ge­lie te heront­dek­ken om zo nieuwe wegen en paden te vin­den om de mensen van onze tijd te bereiken. Dat betekent je opnieuw open stellen voor wat God tot je wil zeggen en als persoon, maar ook als pa­ro­chie­ge­meen­schap en afstappen van het motto ‘het is altijd zo gedaan’. Maakt u drie zater­dag­och­ten­den vrij om u (opnieuw) te laten in­spi­re­ren door wat paus Fran­cis­cus ons in deze tijd aanreikt en hierover met elkaar te spreken? U bent van harte welkom!

Pro­gram­ma van de drie bij­een­komsten

In de eerste bij­een­komst wordt het do­cu­ment ingeleid en staat centraal hoe EG Kerk en gelo­vi­gen uitdaagt tot een nieuwe evangeli­sa­tie te komen en wat daarin kern­mo­menten zijn. In een tweede bij­een­komst staat de bete­ke­nis van het Woord van God voor het leven van Kerk en christen centraal. In een derde bij­een­komst gaat in op de sociale dimensie van EG en hoe de aan­dacht voor armen en mensen in de marge van de maat­schap­pij tot de kern van de evan­ge­lische bood­schap hoort.

Details

Bedoeld voor: ieder­een die zich wil laten uit­da­gen door paus Fran­cis­cus in het spoor van Jezus nieuwe wegen te gaan.
Data: 11 ok­to­ber, 29 no­vem­ber en 13 de­cem­ber 2014, van 10.30 – 13.00 uur.
Cursuslei­ding: Drs. D. Wienen (coördinator), de inlei­dingen zullen ver­zorgd wor­den Mirjam Spruit (staf­func­tio­na­ris Catechese van het bisdom Haar­lem-Am­ster­dam). Eugène Brussee (diaken in de regio Am­ster­dam Amstelland) en Eric van Teijlingen (pastoor van Klaver­blad pa­ro­chies: Heem­ste­de, Benne­broek en Vo­ge­len­zang).
Locatie: De Tilten­berg, Zil­ker­duin­weg 375, Vo­ge­len­zang.
Cursusbijdrage: € 30 (waarvoor deel­ne­mers een exemplaar van de Neder­landse vertaling van EG en indien nodig ander ma­te­ri­aal ont­van­gen).
Aanmel­ding: www.tilten­berg.org onder het kopje ‘cursussen’ of anders via (0252) 345 345.


Gerelateerde nieuwsberichten

vrijdag, 27 maart 2026Paus Leo XIV schrijft over het gezin
donderdag, 26 februari 2026Apostolische Exhortatie Dilexi te in boekvorm
donderdag, 9 oktober 2025Apostolische exhortatie Dilexi te
vrijdag, 11 juli 2025Kerkelijke documentatie - drie documenten
woensdag, 12 februari 2020Querida Amazonia
maandag, 22 juli 2019Christus vivit - Christus leeft
vrijdag, 14 juni 2019Nederlandse jongeren naar Vaticaans Youth Forum
dinsdag, 10 april 2018Exhortatie ‘Gaudete et exsultate’ Video



Bisdom Haarlem - Amsterdam • Postbus 1053 • 2001 BB  Haarlem • (023) 511 26 00 • info@bisdomhaarlem-amsterdam.nlDisclaimerDeze website is gerealiseerd door iMoose