Bisdom Haarlem-Amsterdam









Bericht van paus Franciscus aan deelnemers KJD Festival

gepubliceerd: zondag, 29 juni 2014

Brief van paus Franciscus aan de deelnemers van het KJD FestivalSpeciaal ter gelegen­heid van het KJD Festival heeft paus Fran­cis­cus een bood­schap ge­schre­ven aan de jon­ge­ren die dit weekend in Nieuwkuijk bij elkaar zijn voor het natio­nale Katho­lieke Jon­ge­renDag Festival. Hij spreekt in de brief zijn zegen uit over alle jon­ge­ren in Neder­land en hun families.

“Beste jonge vrien­den, ik zend jullie harte­lijke groeten bij de gelegen­heid van het natio­nale Katho­lieke Jon­ge­renDag Festival, dat velen van jullie samen heeft gebracht bij Abdij Mariënkroon in Nieuwkuijk,” schrijft de paus. “Mag de Maagd Maria, die door alle gene­ra­ties zalig genoemd is, jullie voor­spreek­ster zijn, zodat jullie een vreugde kunnen ervaren die nieuw, puur en intens is, een vreugde die je alleen in Jezus kunt vin­den.”

“Jezus houdt van ieder van jullie met een onein­dige liefde!” schrijft de paus. Fran­cis­cus herkent het festival­the­ma ‘Nieuw, Puur en Intens’ terug in de zalig­spre­kingen van Jezus (Matteüs 5). “De bood­schap van Jezus’ zalig­spre­kingen is nieuw, revolutionair,” schrijft de paus. “Want ze laten een model van geluk zien dat tegen­ge­steld is aan de logica van deze wereld.”

Ook wijst Fran­cis­cus op de puur­heid van het hart van Jezus. “Wanneer wij eenmaal Jezus’ liefde en red­ding ac­cep­teren, en Jezus be­schou­wen in zijn armoede en zijn puur­heid van hart en zijn genade, dan ont­dek­ken we de schoon­heid van onze chris­te­lijke roe­ping en zullen we niet aarzelen om onderweg te gaan op de weg die naar echt geluk leidt.”

Volgens de paus willen jon­ge­ren intense erva­ringen leven. Hij daagt de jon­ge­ren in Neder­land uit om Gods woor­den aan te nemen. “Zeg nee tegen een vluch­tige, op­per­vlak­kige wegwerp­cul­tuur, een cultuur die ver­on­der­stelt dat jullie niet sterk zijn, dat jullie niet in staat zijn om grote uit­dagingen aan te gaan in jullie leven. Denk groot!”

Download

 

(bron: rkkerk.nl)



Gerelateerde nieuwsberichten

vrijdag, 1 augustus 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 8 - Rome
donderdag, 31 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 7 - Rome
dinsdag, 29 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 6 - Rome
maandag, 28 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 5 - Siena
zondag, 27 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 4 - Loppiano
zondag, 27 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 4 - Turijn
zaterdag, 26 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 3 - Turijn
vrijdag, 25 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis - Dag 2 - Paray-le-Monial
donderdag, 24 juli 2025Jongeren-pelgrimsreis naar Rome vertrokken
donderdag, 24 juli 2025Landelijke Misdienaarsdag
maandag, 21 juli 2025Mgr. Mutsaerts schrijft open brief aan jongeren
maandag, 23 juni 2025Geslaagde Bavodag
vrijdag, 16 mei 2025Bavodag 2025
maandag, 12 mei 2025Jongeren naar Mladifest festival in Medjugorje
maandag, 21 april 2025Paasgala
dinsdag, 1 april 2025Jonge pelgrims lopen 33 km van Heiloo naar Amsterdam
donderdag, 6 februari 2025Projectkoor Stille Omgang
zaterdag, 1 februari 2025Pelgrimstocht Alkmaar - Heiloo
dinsdag, 28 januari 2025Katholiek Leven was bij WJD@Home Video
vrijdag, 24 januari 2025Tienerweekend BreakThrough - Samen sterk!



Bisdom Haarlem - Amsterdam • Postbus 1053 • 2001 BB  Haarlem • (023) 511 26 00 • info@bisdomhaarlem-amsterdam.nlDisclaimerDeze website is gerealiseerd door iMoose