Verslag van een geslaagde kostersdag

Een dag van ontmoeting en bezieling

maandag, 1 december 2025

Op zaterdag 29 november 2025 kwamen zo’n negentig kosters uit het hele bisdom Haarlem-Amsterdam samen in en rond de parochiekerk Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Nieuw-Vennep. Het was de jaarlijkse kostersdag: een dag vol viering, ontmoeting, uitwisseling en vorming en inspiratie.

Start met Eucharistieviering

De dag begon met een Eucharistievie­ring in de kerk, opge­luis­terd door koor Mitswa. Hoofd­cele­brant was Mgr. Jan Hendriks met mgr. Gerard Bruggink, deken Eugene Jongerden, gedelegeerde Eric van Teijlingen en pater Matthew Thekkeyil svd als concelebranten. Mw. Dea Broersen was lector. Na afloop werd er een groepsfoto gemaakt met alle aanwezige kosters. Daarna was er tijd voor ontmoeting tijdens een broodjeslunch in ‘De Herberg’, de ruime en gastvrije ont­moe­tings­ruim­te van de pa­ro­chie.

’s Middags

In de middag konden de kosters twee workshops volgen naar keuze:

Om 15.00 uur hield plebaan-deken Eric Fennis een bevlogen lezing over ‘koster-zijn in deze tijd’. Hij sloot af met de bekende woorden “Verbeter de wereld, begin bij jezelf” en vroeg zich hardop af hoeveel mensen nog weten waar dat gezegde eigenlijk vandaan komt (zie de homilie op Arsacal.nl).

Voor herhaling vatbaar

De dag werd door de deelnemers ervaren als hartverwarmend en bemoedigend. Velen spraken na afloop van nieuwe inzichten, hernieuwde motivatie en het gevoel weer even echt ‘thuis’ te zijn onder collega-kosters.